RAIŠKOS TERAPIJOS STUDIJA » DAILĖS TERAPIJA

Dailės terapija - viena iš meno terapijos šakų,  padeda išsakyti, išreikšti meno priemonėmis, tai kas netelpa žodžiuose, tai ką pasakyti ir įvardinti sunku. Dailės terapija - tai psichoterapijos forma kur vyksta 3-jų sąveika: klientas – asmens kūrinys/meninės raiškos produktas – terapeutas. Kūrinys, dailinės raiškos produktas ir yra tas tarpininkas tarp kliento ir terapeuto, kuris atspindi kliento psichikos  turinį. Dailės terapija nėra pramoginės ar pop paskirties, todėl visa kita kas nėra dailės psichoterapija galime vadinti kūrybine raiška, meno terapijos forma. Dailės terapija gali įtakoti nusiraminimą, emocijų atspindėjimą, saugią emocijų raišką, padėti patirti atsipalaidavimą, suvokti savo sunkumus, juos transformuoti, išmokti valdyti. Žiūrėti plačiau...

          

plačiau

     Dailės terapija vaikams gali būti taikoma nuo jauniausio vaiko amžiaus iki paauglystės pabaigos. Kiekvienu skirtingu amžiaus tarpsniu, esant skirtingai problemai ar sunkumui, keliami skirtingi dailės terapijos proceso tikslai, taikomi skirtingi metodai, naudojamos skirtingos priemonės. Dirbant su vaiku dailės terapija gali būti veiksminga tiek kaip kompleksinė priemonė šalia kitų specialistų darbo, pradžioje ar pabaigoje komplekso, tiek taikoma viena kaip stiprinanti ir aktyvinanti, struktūruojanti ar raminanti priemonė. Žiūrėti plačiau..

plačiau

Vaikams. Individualios dailės terapijos sesijos gali būti naudingos išgyvenantiems adaptacijos sutrikimus, patiriantiems elgesio ir emocinių sunkumų šeimoje, darželyje, mokykloje, turintiems elgesio ir emocinių, raidos, kalbos, dėmesio sutrikimų. Dirbama prisitaikant prie vaiko galimybių saugioje, dailės terapijai pritaikytoje erdvėje, suteikiamos visos įmanomos dailės priemonės, kurio parenkamos individualiai, kadangi kiekvienu konkrečiu atveju keliami skirtingi tikslai. Poveikis pastebimas jau pirmosios sesijos metu, tačiau pasiekti rezultatui reikalinga ne mažiau kaip 10 susitikimų.

 

Suaugusiems. Individualios dailės terapijos sesijos rekomenduojamos  esantiems krizėje, patiriantiems/usiems skyrybas, netektis, įtampas: darbe, šeimoje, socialiniame kontekste, kai ištinka kiti mažesni ar didesni pokyčiai gyvenime,   "užstrigusiems" problemoje, situacijoje, tam kad pamatyti, priimti  trasformuoti (perkeisti) jei reikalinga, paleisti. Taip pat dailės terapija galima kaip asmenybės augimo galimybė, norintiems geriau suprasti save ir kitus. Neveltui sakoma kad dailės terapija- nuvalo dulkes nuo mūsų sielų.

Žiūrėti plačiau..

 

 

plačiau

Grupinė dailės terapija skirta asmenims siekiantiems geriau suprasti tiek save,  tiek aplinką, grupę, sociumą, labiau pasitikėti savimi, pažinti savo stipriąsias puses, mokytis naujų bendravimo būdų, augti kaip asmenybei.

Kaip viskas vyksta? Dailės terapijos procesas susideda iš temos aptarimo/įvado, proceso ir baigos/aptarimo. Kiekvienas susitikimas turi temą. Tema gali būti asmeninė ar grupės, atsinešta, iškilusi spontaniškai ar pasiūloma terapeuto. Įėjimas į procesą parastai trunka nuo 15 min iki 30 min. Procesas trunka apie 1-1,5 val. Užbaigimui aptarimui paliekama bent 10-30 min. Žiūrėti plačiau...

plačiau